Zespół Szkół Ekonomicznych Nr 2, os. Spółdzielcze 6, 31-943 Kraków
+12 644-73-94

Symulator lotu

W naszej szkole został zbudowany stacjonarny symulator lotów. Maszyna zainstalowana jest w sali informatycznej nr 49 i została podpięta do tablicy, która stanowi ekran naszych latających maszyn. Symulator daje możliwość wcielenia się w pilota jednego z 30 samolotów takich jak: Airbus 320, Boeing 737 – 800, Cessna 172, F-18 i wiele innych. 

Urządzenie bazuje na aplikacji Microsoft Flight Symulator 2020 i jest obsługiwane przez potężny komputer. Doskonałych wrażeń dźwiękowych dostarcza karta dźwiękowa Sound BlasterX AE-5. Kokpit samolotu stanowią elektroniczne i manualne urządzenia:

  • Logitech G Saitek Pro Flight Instrument Panel
  • Logitech G Saitek Pro Flight Multi Panel
  • Logitech G Saitek Pro Flight Switch Panel
  • Turtle Beach VelocityOne Flight
  • Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition

Wybierając scenariusze, możemy przeprowadzić podstawowe szkolenia na różnych samolotach. Za pomocą dostępnej mapy świata potrafimy zobaczyć każde lotnisko i jego otoczenie. Pilotowanie samolotu w nocy, w deszczu, ponad chmurami? Nie ma problemu! Wystarczy odpowiednio skonfigurować warunki pogodowe lotu. Wyzwania lądowania dają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w najtrudniejszych portach lotniczych świata. Natomiast moduł „ciekawe miejsca” pozwoli zwiedzić największe miasta, parki narodowe, a nawet zobaczyć swój dom. Zawansowani piloci wirtualni mogą korzystać z komunikacji radiowej i zarządzać komputerem pokładowym, planując lot w dowolne miejsce na świece. Symulator korzysta z olbrzymiej bazy wszystkich portów lotniczych świata, a scenerie i ukształtowanie terenu odwzorowuje na podstawie zdjęć satelitarnych. 

Zainstalowany sprzęt stanowi narzędzie do nauki dla techników lotniskowych służb operacyjnych, dając możliwość poznania procedur lotniskowych oraz budowy statków powietrznych.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów naszej szkoły i kandydatów podczas dni otwartych i targów edukacyjnych na zajęcia pokazowe, na których poznacie możliwości naszego symulatora i poczujecie się jak zawodowi piloci.

Zgłoszenia proszę kierować do opiekuna symulatora Pana Macieja Belcarza.