Zapisy na praktyki w Grecji

RUSZA REKRUTACJA DO KOLEJNEJ EDYCJI MOBILNOŚCI ZAWODOWYCH!

Od 23 sierpnia 2024 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych Nr 2 im. I. Daszyńskiego w Krakowie rusza rekrutacja do projektu mobilności zawodowej nr 2024-1-PL01-KA121-VET-000199090, realizowanego w ramach Akredytacji Erasmusa w sektorze: Kształcenie i Szkolenia Zawodowe Akredytacja nr: 2021-1-PL01-KA120-VET-000047314 – edycja 3. / 2024.

To już szósty projekt międzynarodowy realizowany przez ZSE Nr 2, a trzeci w ramach uzyskanej na lata 2022-2027 Akredytacji Erasmusa. Dotychczas, wraz z greckimi oraz włoskimi partnerami, zrealizowaliśmy aż 9 mobilności dla setek uczniów kształcących się w zawodach: technik hotelarstwa, technik organizacji turystyki, a także technik logistyk.

Akredytacja Erasmusa ma pozwolić na osiągnięcie do 2027 roku szeregu celów długoterminowych:

• Rozwój sieci partnerskiej ZSE, w tym przede wszystkim w ramach współpracy z pracodawcami w innych państwach członkowskich UE;
  • Pogłębienie procesu umiędzynarodowienia programów kształcenia zawodowego, w tym rozwój programów dla 3 zawodów (THO, TT, TL) oraz włączenie w proces programów 2 nowych zawodów (TE/TR, TH);
  • Stworzenie możliwości rozwoju zawodowego w ramach dedykowanych miejsc praktyk zawodowych dla 300 uczniów, kształcących się w ZSE Nr 2 w 5 zawodach;
  • Rozwój kompetencji zawodowych, językowych i społecznych 300 uczniów oraz 30 nauczycieli ZSE Nr 2 bezpośrednio zaangażowanych w realizację głównych działań Akredytacji Erasmusa;
  • Włączenie w działania Akredytacji Erasmusa przynajmniej 90 uczniów z tzw. mniejszymi szansami w ramach programu wyrównywania szans edukacyjnych i społecznych ZSE Nr 2;
  • Wywarcie pośredniego wpływu i wzrost motywacji do rozwoju na szkolną społeczność, poprzez włączenie uczniów i nauczycieli w proces upowszechniania rezultatów działań Akredytacji Erasmusa;
  • Włączenie w działania związane z Akredytacją Erasmusa przynajmniej 30 nauczycieli ZSE Nr 2 oraz wzrost ich kompetencji organizacyjnych i zawodowych, w tym pedagogicznych;
  • Rozwój europejskiego wymiaru ZSE Nr 2 i jego działań, w tym poprzez pogłębienie procesu wymiany dobrych praktyk i adaptacji wybranych elementów w realizowanych programach kształcenia zawodowego.

Celem obecnego projektu 3. edycji Akredytacji Erasmusa jest stworzenie możliwości rozwoju zawodowego dla 24 uczniów ZSE Nr 2 w Krakowie, kształcących się w zawodach: Technik hotelarstwa (THO), Technik organizacji turystyki (TT) oraz Technik logistyk (TL), poprzez realizację 2-tygodniowych zagranicznych praktyk zawodowych w Grecji, które odbędą się w dniach 19.10-02.11.2024.

Szczegóły dot. rekrutacji znajdują się w regulaminie rekrutacji oraz formularzu zgłoszeniowym. Potrzebne dokumenty należy złożyć w sekretariacie szkolnym do 9 września 2024 r.

Kwota dofinansowania: 60 804,00 EUR