Goście z Bawarii

W ubiegły piątek, 20 maja 2022, do naszej szkoły przybyli goście z Bawarii, z miejscowości Illertissen niedaleko Ulm. Mieliśmy okazję poznać grupę 28 uczniów wraz z czterema opiekunami: panią Stefanie – nauczycielką angielskiego, panem Franzem – uczącym religii, panią Vanessą – nauczycielką angielskiego oraz organizatorem spotkania panem Piotr Naser Rona – nauczycielem ekonomii i zarządzania. Spotkanie stało się świetną okazją do treningu językowego, zarówno z języka niemieckiego jak i angielskiego – zwłaszcza, że nasi koledzy z Niemiec przywieźli ze sobą ciekawe gry integracyjne, które można obejrzeć na zdjęciach.
Po przywitaniu gości i zapoznaniu się uczniów, młodzież polska i niemiecka została podzielona na grupy w celu wzięcia udziału w grach zręcznościowych i sportowych. Jak się okazało najciekawszy etap dnia – zdaniem uczniów – stanowił oprowadzanie młodzieży niemieckiej przez naszych uczniów po szkole i wymiana spostrzeżeń oraz doświadczeń z praktyk szkolnych w Polsce i Niemczech.
Oby więcej takich spotkań, nasi uczniowie sprawdzili się świetnie w roli gospodarzy.