Future Youth 2023

Uczniowie klasy 3e mieli przyjemność uczestniczyć w programie „Discover” w ramach projektu społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) „Future Youth” oferowanego przez grupę Berner. W trakcie programu uczniowie przebywali w siedzibie firmy Berner Polska w Krakowie i w centrum szkoleniowym w Skawinie.

Podczas, tego pełnego wrażeń czasu, uczniowie pracowali w małych grupach nad różnymi zadaniami związanymi z biznesem  i mogli wykorzystać swoją teoretyczną wiedzę szkolną w praktyce. Mogli również dać upust swojej kreatywności: np. poprzez opracowanie kampanii marketingowej. Pod opieką trenerów z firmy Berner, mieli szansę poznać firmę poprzez biznesową grę symulacyjną a także spotkania z ekspertami z różnych działów.

Całe wydarzenie było niesamowitym przeżyciem dla uczniów. Opiekunowie z firmy Berner wykazali się niesamowitym profesjonalizmem i chęcią dzielenia się wiedzą z naszymi uczniami – za co bardzo dziękujemy. Nowe doświadczenie zdobyte przez uczniów zaowocuje w przyszłości lepszym „startem w przyszłość”. Z niecierpliwością czekamy na kolejny etap programu.

O programie: Discover  to dwudniowe warsztaty biznesowe, które dają studentom/uczniom możliwość poznania opcji kariery poprzez interaktywny program nauczania, a tym samym umożliwienia im dokonywanie świadomych wyborów dotyczących ich przyszłych zawodów. Jest to pierwszy z trzech etapów „Future Youth„, projektu społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) Grupy Berner, który rozpoczął się w 2023 roku i zaoferuje ponad 600 studentom/uczniom w całej Europie możliwość uzyskania wglądu w to, jak może wyglądać ich przyszłość zawodowa, dobrej zabawy i nawiązywania kontaktów. Wszystkie fazy (Discover, Advance, Accelerate) są skierowane do różnych grup wiekowych i dostosowane do ich potrzeb.

Szczególne podziękowania składamy Prezesowi firmy, Andrzejowi Wasiakowi za to, że ZSE-2 im. I. Daszyńskiego może brać udział w tym projekcie oraz opiekunom z firmy Berner: Paulinie Niemiec, Tomaszowi Kłódka oraz Krzysztofowi Płotczyk za życzliwość, merytoryczne wsparcie i miło spędzony czas.

Wszystkim życzymy dalszych sukcesów.

Sławomir Bąk