Konkurs „Drzewo recenzji”

W dniu 14.06.2023 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie odbyła się gala drugiej edycji organizowanego w tym roku szkolnym konkursu „Drzewo recenzji – warto czy nie warto przeczytać…”. Jego celem było rozwijanie twórczości literackiej uczniów oraz ich aktywności twórczej, a także rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. Należało napisać recenzję dowolnej książki, pod hasłem przewodnim – „Na wakacje polecam…”

Z naszej szkoły w konkursie wzięły udział 4 uczennice: z kl. 3 LOT Julia Całka i Zuzanna Boczkowska, z kl. 3 R Wiktoria Lasko i z kl 1 L Maja Tetela. Recenzja Wiktorii (Cassandra Clare – „Mechaniczny książę”) zdobyła pierwszą nagrodę w kategorii szkół ponadpodstawowych, a Maja za recenzję („Legendy i latte” – Travis Baldree) otrzymała wyróżnienie.

Dziękujemy za udział w konkursie i godne reprezentowanie naszej szkoły, a także życzymy dalszych sukcesów.

Małgorzata Żmudzka