Akcja fundacji DKMS

Jesteśmy dumni z postawy Samorządu Szkolnego oraz zaangażowanych uczniów naszej szkoły, który w dniach 15.09 – 17.09.2023 wzięli udział w akcji fundacji DKMS szukania dawcy szpiku dla Mai oraz dla wszystkich potrzebujących biorców na całym świecie. Przez 3 dni z ogromnym zaangażowaniem informowali i zachęcali do rejestracji jako potencjalny dawca szpiku rozdając ulotki, baloniki oraz lizaki dla najmłodszych. Samodzielnie i pod nadzorem koordynatora z fundacji rejestrowali i pobierali wymazy od potencjalnych dawców. Przygotowali wszystko na dni dawców szpiku kostnego ! Wolontariusze udzielili wywiadu dla telewizji Polsat i opisali swoje dobrowolne zgłoszenie do pomocy w szukaniu dawców oraz promowania działań fundacji DKMS. Brawo !!!

Magdalena Mazurkiewicz