Klasa 2E na Wawelu

Klasa 2E 10 listopada 2023 wybrała się na wycieczkę na Wzgórze wawelskie gdzie zwiedziła min  Skarbiec Koronny. Oglądnęliśmy wiele eksponatów związanych z historią Polski. Panie przewodniczki opowiedziały nam wiele interesujących historii.
Jednym z charakterystycznych eksponatów jest  Szczerbiec, czyli miecz koronacyjny. W temacie koronacji uczniowie zwiedzili także Katedrę Wawelską gdzie odbywała się większość koronacji królów polskich. W katedrze zobaczyliśmy również dzwon Zygmunta rozbrzmiewający w najważniejsze święta państwowe i kościelne. Na sam koniec uczniowie odwiedzili krypty gdzie leżą najbardziej zasłużeni Polacy m.in Marszałek Józef Piłsudski co w kontekście nadchodzącego Święta odzyskania miało szczególny charakter.
Magdalena Mazurkiewicz