Sukcesy w konkursie rachunkowości

Wielkie brawa dla uczestników 27. edycji Konkursu Wiedzy z Rachunkowości i Finansów w roku szkolnym 2023/2024, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Krakowie!

Reprezentacja naszej szkoły w składzie Natalia Gajoszek, Julia Jakubowska i Dawid Trela (uczniowie klasy 5R technika rachunkowości) w rankingu szkolnym zajęli 3. miejsce w Małopolsce (1. miejsce wśród krakowskich szkół)  a w rankingu indywidualnym Natalia Gajoszek zajęła 5. miejsce w Małopolsce!

Pierwszy, pisemny etap, odbył się 7 grudnia 2023 r., zgromadził uczniów z 12 szkół (190 uczniów). Następnie, 7 lutego 2024r. odbył się drugi etap w siedzibie SKwP Oddział w Krakowie, gdzie 10 szkół (30 uczniów) rywalizowało o miano finalistów.

W finale udział wzięło 7 uczniów, którzy stanęli przed trudnymi pytaniami ustnymi, ocenianymi przez Komisję Konkursową w składzie:

• Przewodnicząca – dr Małgorzata Szulc, Wiceprezes Zarządu SKwP O/O w Krakowie
  • dr Stanisław Kowalski – Rektor WSEI
  • dr Gabriela Olszowska – Małopolski Kurator Oświaty
  • dr Paweł Zieniuk – Sekretarz OO SKwP w Krakowie
  • Włodzimierz Lurka – Dyrektor Biura Zarządu OO w Krakowie
  • Justyna Serafin – Prezes Klubu Nauczycieli Rachunkowości
  • Aleksandra Zelek – Laureat 26 edycji Konkursu.

Kolejna edycja w przyszłym roku. 😊

Iwona Żurowska