Rekrutacja na zagraniczne praktyki zawodowe

Od 1 września 2022 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych Nr 2 im. I. Daszyńskiego w Krakowie rusza rekrutacja do projektu mobilności zawodowej nr 2022-1-PL01-KA121-VET-000056258, realizowanego w ramach Akredytacji Erasmusa w sektorze: Kształcenie i szkolenia zawodowe Akredytacja nr: 2021-1-PL01-KA120-VET-000047314 – edycja 1. / 2022.
Jest to już 4. projekt międzynarodowy realizowany przez ZSE Nr 2, jednak 1. w ramach uzyskanej na lata 2022-2027 Akredytacji Erasmusa. Dotychczas, wspólnie z partnerami z Grecji oraz Włoch, udało nam się zrealizować 7 mobilności dla 230 uczniów kształcących się w zawodach: technik hotelarstwa, technik organizacji turystyki oraz technik logistyk.
Akredytacja Erasmusa ma natomiast pozwolić na osiągnięcie do 2027 roku szeregu celów długoterminowych:

• Rozwój sieci partnerskiej ZSE, w tym przede wszystkim w ramach współpracy z pracodawcami w innych państwach członkowskich UE;
  • Pogłębienie procesu umiędzynarodowienia programów kształcenia zawodowego, w tym rozwój programów dla 3 zawodów (TH, TOT, TL) oraz włączenie w proces programów 2 nowych zawodów (TE/TRach, THan);
  • Stworzenie możliwości rozwoju zawodowego w ramach dedykowanych miejsc praktyk zawodowych dla 300 uczniów, kształcących się w ZSE Nr 2 w 5 zawodach;
  • Rozwój kompetencji zawodowych, językowych i społecznych 300 uczniów oraz 30 nauczycieli ZSE Nr 2 bezpośrednio zaangażowanych w realizację głównych działań Akredytacji Erasmusa;
  • Włączenie w działania Akredytacji Erasmusa przynajmniej 90 uczniów z tzw. mniejszymi szansami w ramach programu wyrównywania szans edukacyjnych i społecznych ZSE Nr 2;
  • Wywarcie pośredniego wpływu i wzrost motywacji do rozwoju na szkolną społeczność, poprzez włączenie uczniów i nauczycieli w proces upowszechniania rezultatów działań Akredytacji Erasmusa;
  • Włączenie w działania związane z Akredytacją Erasmusa przynajmniej 30 nauczycieli ZSE Nr 2 oraz wzrost ich kompetencji organizacyjnych i zawodowych, w tym pedagogicznych;
  • Rozwój europejskiego wymiaru ZSE Nr 2 i jego działań, w tym poprzez pogłębienie procesu wymiany dobrych praktyk i adaptacji wybranych elementów w realizowanych programach kształcenia zawodowego.

Podstawowym celem projektu 1. Edycji Akredytacji Erasmusa w jest stworzenie możliwości rozwoju zawodowego dla 27 uczniów ZSE Nr 2 w Krakowie, kształcących się w zawodach: Technik hotelarstwa, Technik organizacji turystyki oraz Technik rachunkowości, poprzez przygotowanie i realizację we współpracy z partnerami z Grecji 2-tygodniowych zagranicznych praktyk zawodowych.

Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdują się w regulaminie.

Formularze zgłoszeniowe należy składać w sekretariacie ZSE Nr 2 do 16 września 2022 r.