Inauguracja patronatu Katedry Turystyki UE

W dniu 7 września 2022 roku odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego w klasach 1T oraz 1HOT pod patronatem Katedry Turystyki Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Wydarzenie to wdrożyło w życie postanowienia porozumienia o współpracy między uczelnią wyższą a naszą szkołą podpisanego 11 marca 2022 roku. Z tej okazji zorganizowany został wykład inauguracyjny poprowadzony przez prof. UEK dr hab. Jadwigę Berbekę – Kierownika Katedry Turystyki wraz z dr Michałem Rudnickim będącym pracownikiem tej katedry oraz nauczycielem w naszej szkole.
W ramach patronatu planowany jest szereg działań, w tym m.in. wymiana doświadczeń między kadrą uniwersytecką a nauczycielami uczącymi w technikum, udział nauczycieli i uczniów w konferencjach, szkoleniach oraz wykładach otwartych organizowanych przez pracowników Katedry Turystyki, umożliwienie uczniom wraz z ich nauczycielami udziału w spotkaniach branżowych, włączenie uczniów technikum w procesy organizacyjne wielu różnych wydarzeń biznesowych branży turystycznej oraz wydarzeń kulturalnych i wiele innych.
Współpraca ta rodzi szereg różnych korzyści zarówno dla samych uczniów, nauczycieli jak i szkoły. Uczniowie uczący się w klasach o specjalnościach technik hotelarstwa oraz technik organizacji turystyki otrzymają nie tylko kompleksową wiedzę potrzebną do wykonywania zawodu, ale poszerzą swoje horyzonty, osobiście doświadczą realiów rynku poprzez kontakt z osobami pracującymi w turystyce oraz uzyskają możliwość adaptacji pozyskanych wiadomości w warunkach funkcjonowania branży. Nauczyciele z kolei będą mieli okazję do wymiany doświadczeń z kadrą uniwersytecką, udziału w konferencjach, szkoleniach oraz wykładach otwartych organizowanych przez pracowników Katedry Turystyki a także w spotkaniach branży turystycznej. Patronat Katedry Turystyki ma także niebagatelne znaczenie wizerunkowe dla szkoły. Dzięki tej współpracy podnosi się także ranga i prestiż Zespołu Szkół Ekonomicznych nr 2 dzięki czemu nasza oferta edukacyjna staje się bardziej konkurencyjna wśród krakowskich szkół średnich.

Dr Rudnicki Michał
Nauczyciel przedmiotów zawodowych