Inauguracja patronatu

22 października 2022 r. w siedzibie Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddziału Okręgowego w Krakowie odbyła się inauguracja patronatu Stowarzyszenia Księgowych nad klasą technika rachunkowości 1R. Już ósmy rok z rzędu realizowana jest ścisła współpraca patronacka Stowarzyszenia z ZSE nr 2.

Pan  Włodzimierz Lurka Dyrektor Biura Zarządu Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddziału Okręgowego w Krakowie zaprezentował uczniom patrona klasy, opowiadając o historii i zadaniach, jakie realizuje Stowarzyszeniem, które jest najstarszą i największą polską organizacją skupiającą przedstawicieli środowiska zawodowego związanego z rachunkowością i finansami. Pan Dyrektor w interesujący sposób przedstawił uczniom szeroki wachlarz możliwości zawodowych przy wyborze ścieżki kształcenia związanej z rachunkowością. Uczniowie zapoznali się z formą i celami patronatu Stowarzyszenia.

Uczniowie klasy patronackiej do końca edukacji w ZSE nr 2 będą uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez pracowników stowarzyszenia, praktyków z dziedziny finansów i rachunkowości. Będą brali również udział w zajęciach Koła Naukowego Rachunkowości Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Klubu Młodych Księgowych.

Iwona Żurowska