Zespół Szkół Ekonomicznych Nr 2, os. Spółdzielcze 6, 31-943 Kraków
+12 644-73-94

Salon Maturzystów

Salon Maturzystów

Młodzież klas piątych uczestniczyła  19 i 20 września 2023 r. w Salonie Maturzystów zorganizowanym w  nowoczesnym budynku Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczniowie mieli okazję zapoznać się dokładnie z zasadami zdawania egzaminów maturalnych. Wykłady były prowadzone przystępnie i interesująco dla młodych ludzi. Można było przekonać się o tym, jak wielkie znaczenie ma samodzielna i systematyczna nauka, co podkreślił prowadzący wykład dotyczący matematyki, przytaczając słowa: „Jeżeli chcecie nauczyć się pływać, to trzeba, żebyście weszli do wody. Jeżeli zamierzacie nauczyć się rozwiązywania zadań, to trzeba, żebyście je rozwiązywali” (George Pólya). Interesujące były też stoiska prezentujące oferty różnych uczelni. Być może pod wpływem udziału w tym przedsięwzięciu niektórzy uczniowie postarają się lepiej zdać maturę, a nawet będą kontynuować naukę na wyższych studiach.
Wychowawcy klas maturalnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *