Bookcrossing w naszej szkole

Masz w domu interesującą książkę, która już nie będzie Ci potrzebna?  Przynieś ją do naszej szkoły i pozwól, by służyła innym czytelnikom.

W części korytarza prowadzącego do sal lekcyjnych Czytelnia I i Czytelnia II oraz Biblioteki został ustawiony regał biblioteczny, gdzie będzie możliwa taka wymiana książek wśród uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Po przeczytaniu, dana pozycja powinna wrócić na półkę z której została zabrana, tak aby dać możliwość przeczytania jej przez następną osobę.

Idea „krążącej książki” narodziła się w Stanach Zjednoczonych w 2001 roku a jej inicjatorem był programista komputerowy Ron Hornbaker. Polega ona na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach ogólnie dostępnych, po to, by kolejna osoba mogła je przeczytać i ponownie puścić w obieg. Dzięki temu książka przestaje być jedynie ozdobą na półkach, ale nadal żyje, ucząc, bawiąc i dostarczając wzruszeń.

Bogusława Matuszewska