Olimpiada WiUM

16 listopada 2023 r.  Zespół Szkół Ekonomicznych Nr 2 gościł uczestników etapu okręgowego IX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Menedżerskich . W bieżącym roku szkolnym do Olimpiady zgłoszono 80 szkół z całej Polski. W eliminacjach szkolnych uczestniczyło ponad 1900 uczniów z całego kraju. Do udziału w eliminacjach okręgowych wytypowano 400 uczniów z 80 szkół. W naszej szkole w eliminacjach okręgowych udział wzięło 34 uczniów z 10 szkół z: ZS nr 1 w Jędrzejowie, ZS w Jordanowie, ZSE w Kielcach,  ZSE nr 1 w Krakowie, z PZ nr 4 SEG w Oświęcimiu, z ZS w Suchej Beskidzkiej, ZSEG w Tarnowie,  CKZiU nr 1 w Wadowicach oraz CKZiU w Wieliczce. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Bierzanowski Kamil, Blitek Paulina i Żuchowicz Julia z kl. 5 E, Grzyb Natalia i Sułek Sebastian kl.4 R. Zawodnicy rozwiązywali bardzo trudne zadania praktyczne i testowe związane z tematem przewodnim:  „Ekonomiczne i społeczne aspekty zrównoważonego rozwoju w Polsce”.
W zawodach finałowych, które odbędą się 14-15.12.2023 r. w Świdnicy. Nasz „Ekonomik” będzie  reprezentowała – finalistka Natalia Grzyb kl. 4 r., która jest zwolniona z części pisemnej egzaminu z kwalifikacji.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a za Natalię mocno trzymamy kciuki w dniu finału.

Renata Jankiewicz