Zespół Szkół Ekonomicznych Nr 2, os. Spółdzielcze 6, 31-943 Kraków
+12 644-73-94

Symulator lotu w ZSE Nr 2

Symulator lotu w ZSE Nr 2

Z przyjemnością pragnę poinformować wszystkich uczniów i nauczycieli, że po wielomiesięcznych staraniach, projektach, konsultacjach technicznych i oblotach nasz symulator lotu jest w pełni sprawny i gotowy do zajęć.

Maszyna zainstalowana jest w sali 49 i została podpięta do tablicy, która stanowi ekran naszych latających maszyn. Symulator daje możliwość wcielenia się w pilota jednego z 30 samolotów. Zaczynając od prostych awionetek, szybkich modeli akrobacyjnych, a kończąc na myśliwcach bojowych i wielkich samolotach komunikacyjnych takich jak Airbus A320 i Boeing 737-800. Ponadto symulator korzysta z olbrzymiej bazy wszystkich portów lotniczych świata, a scenerie i ukształtowanie terenu odwzorowuje na podstawie zdjęć satelitarnych. Zainstalowany sprzęt stanowi narzędzie do nauki dla techników lotniskowych służb operacyjnych, dając możliwość poznania procedur lotniskowych oraz poznania budowy statków powietrznych.

Jesteśmy jedyną szkołę średnią w Krakowie, która może pochwalić się posiadaniem tak zaawansowanego sprzętu do szkolenia przyszłych kadr lotniskowych.

Dziękuję klasie 5 LOT za cierpliwość i czynny udział w testach maszyny. Wspólnymi siłami prawie okiełznaliśmy potwora, bo jest to najbardziej skomplikowany sprzęt komputerowy w szkole współpracujący z kilkunastoma innymi urządzeniami elektronicznymi stanowiącymi kokpit samolotu. Projekt został zrealizowany przy udziale Studia Projektowania wnętrz Sysło-Projekt.

Zapraszam wszystkich zainteresowanych na zajęcia pokazowe, na których poznacie możliwości naszego symulatora i poczujecie się jak zawodowi piloci.

Zgłoszenia proszę kierować do opiekuna symulatora.

Zapraszam Maciej Belcarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *