Konkurs biblioteczny „Drzewo recenzji”

W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej odbył się konkurs zorganizowany przez Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich – „Drzewo recenzji – warto czy nie warto przeczytać…”. Celem konkursu jest rozwijanie twórczości literackiej uczniów oraz ich aktywności twórczej, a także rozbudzanie zainteresowań czytelniczych.Należało napisać recenzję dowolnej książki pod hasłem przewodnim „Na listku róży dzieje zwykłej treści opiszę…”. Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział pięć uczennic – Maja Tetela i Kinga Bucka z 2L, Wiktoria Lasko z 4R, Julia Całka z 4LOT, Emilia Cabała z 5R.

W dniu 24.04.2024r. miała miejsce uroczysta gala konkursu. Recenzja Wiktorii Lasko (książka pt.”A jeśli jesteśmy złoczyńcami” M.L.Rio) otrzymała nagrodę w kategorii szkół ponadpodstawowych.

Dziękujemy za udział i życzymy dalszych sukcesów.

Małgorzata Żmudzka