Relacja z olimpiady

15 listopada 2022 r.  Zespół Szkół Ekonomicznych Nr 2 gościł uczestników etapu okręgowego VIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Menedżerskich . W bieżącym roku szkolnym do Olimpiady zgłoszono 85 szkół z całej Polski. W eliminacjach szkolnych uczestniczyło ponad 1900 uczniów z całego kraju. Do udziału w eliminacjach okręgowych wytypowano 388 uczniów z 77 szkół. W naszej szkole w eliminacjach okręgowych udział wzięło 32 uczniów z ośmiu szkół: z ZSR w Cudzynowicach, z ZS nr 1 w Jędrzejowie, z ZSE w Kielcach, z ZSE nr 1 w Krakowie, z PZ nr 4 SEG w Oświęcimiu, z ZS w Suchej Beskidzkiej i z CKZiU nr 1 w Wadowicach. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Fischbein Szymon kl.4 R, Jakubowska Julia kl.4 R, Nowak Patrycja kl.4 R, Trela Dawid  kl.4 R i Sułek Sebastian kl.3 R. Zawodnicy rozwiązywali bardzo trudne zadania praktyczne i testowe związane z tematem przewodnim:  „Funkcjonowanie gospodarki w dobie kryzysu energetycznego”.

W zawodach finałowych, które odbędą się 15-16.12.2022 r. w Szczecinie nasz „Ekonomik” będzie  reprezentował – finalista Dawid Trela kl. 4 R.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a za Dawida mocno trzymamy kciuki w dniu finału.

Renata Jankiewicz