Ogólnopolska Olimpiada Spedycyjno-Logistyczna

W piątek 3 marca 2023r. odbył się II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno- Logistycznej, organizowanej przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego. W tym roku olimpiada gościła w Zespole Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie, z okręgu małopolski wzięło w niej udział  40 uczniów.  Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy 4TL: Kamila Alama, Justyna Kopeć i Klaudia Woźniak.  Dziewczyny zmagały się z testem wielokrotnego wyboru, którego tematyka obejmowała m.in.: zamawianie towarów, operacje manipulacyjne i wydania magazynowe, elementy realizacji zlecenia transportowego,  dobieranie urządzeń do wykonywania czynności transportowych i magazynowych a także dokumentację transportową, spedycyjną i magazynową oraz  terminologię fachową w j. polskim i angielskim. Naszym  „logistykom” życzymy dalszych sukcesów 😉  – ogłoszenie wyników 13 marca, zawody centralne odbędą się 13-14 kwietnia na Uniwersytecie Gdańskim.

Anna Basta-Święs & Katarzyna Kowalik