Zespół Szkół Ekonomicznych Nr 2, os. Spółdzielcze 6, 31-943 Kraków
+12 644-73-94

1E śladami Nowej Huty

1E śladami Nowej Huty

6 grudnia 2023 w klasie 1E można by nazwać „śladami Nowej Huty”. Po odwiedzinach w Forcie 49 udaliśmy się do muzeum, które mieści się w dawnym budynku kina Światowit. Wystawa pt. „Trzepaki, Reksio, Atari” jest miejscem wspomnienia lat 70 -80 w N. Hucie. Tutaj każdy znajdzie coś, czym lubił bawić się w dzieciństwie. Wystawa ta jest swoistym kultem dzieci PRL-u w Nowej Hucie. Nam bardzo się podobało. Był i trzepak- miejsce kultu na każdym osiedlu 🙂 Były i inne gadżety epoki, jak: Atari, lalka Fleur i pierwsze Barbie. Oczywiście bajki, a w rolach głównych Miś Uszatek, Colargol czy Bolek i Lolek. Wrażeń było moc, a ponieważ mikołajowy 6 grudnia był i mroźny odwiedziliśmy kawiarnię na Placu Centralnym. Opowieści przy pysznych ciastkach i ciepłej herbacie było mnóstwo.

Joanna Słuja

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *